Alevi Haber Ajansi

Alevi Federasyonları Hukuk Birimi, cemevi elektrik faturalarıyla ilgili örnek dilekçe hazırladı

PİRHA- Alevi Federasyonları Hukuk Birimi, Türkiye’deki tüm cemevlerine kaymakamlıktan gelen elektrik faturalarınının tarifesindeki değişiklik bilgilendirmesine karşı bir dilekçe örneği hazırladı. 

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF) ile Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE) 22 Şubat’ta “Alevi Federasyonları Hukuk Birimi” adıyla ortak bir hukuk komisyonu oluşturdu.

ABF Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül, AVF Genel Başkanı Haydar Baki Doğan, ADFE Genel Başkanı Celal Fırat ile Alevi Düşünce Ocağı (ADO) Başkanı Doğan Bermek‘in de yer aldığı hukuk birimi 15 kişiden oluşuyor.

Alevi Federasyonları Hukuk Birimi, ilk çalışmasını yaptı. Zeynel Öztürk, Leyla Süren, Nebahat Bektaş, Muhterem Aktaş, Zeynel Çambel, Ulaş Çam, Cem Yılmaz, Nuran Aslaner, Namık Sofuoğlu, Seyit Sönmez ve Hüseyin Alkan‘dan oluşan hukuk birimi, Türkiye’deki tüm cemevlerine kaymakamlıktan gelen elektrik faturalarınının tarifesindeki değişiklik bilgilendirmesine karşı bir dilekçe örneği hazırladı.

Cemevleri, bağlı oldukları federasyonlardan dilekçe örneğini isteyebilecek.

İşte dilekçe örneği:

 

Bunları da beğenebilirsin

Yoruma kapalı.

Web sitemiz, deneyiminizi daha iyi hale getirmek amacıyla çerezler kullanmaktadır. Bu durumda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyoruz, ancak isterseniz çerezleri devre dışı bırakma seçeneğiniz her zaman mevcuttur. Kabul ediyorum devre dışı bırak